Dostane nitrianska spoločnosť dotáciu na výskum?

Ministerstvo hospodárstva zrejme priklepne spoločnosti Muehlbauer automation 3 milióny eur.

Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1981 v nemeckom Rodingu, pôsobí na Slovensku od roku 2007. Je popredným dodávateľom výrobných zariadení pre priemysel čipových kariet a inteligentných štítkov. Firma plánuje do roku 2021 v Nitre preinvestovať 12 miliónov eur.

Prvé tri milióny by mali slúžiť na postavenie technologickej základne, ktorá bude zabezpečovať výskum. Firma o investičný stimul žiada od októbra minulého roka, keď sa tesne predtým zapísala do obchodného registra. Ministerstvo hospodárstva až teraz v septembri uviedlo vo svojich materiáloch zámer, prideliť peniaze tejto firme. Hlavné slovo, či sa tak stane, padne až na vládnom rokovaní. Polovica sumy by mala ísť ako priama dotácia, druhá bude riešená formou daňových úľav.

Podľa zverejneného materiálu bude spoločnosť výskumno-vývojové práce realizovať v oblasti Smart technology a New energy.

Zároveň bude testovať technológiu 3D tlače na jej využitie v prototypovej oblasti. O tom, či tento návrh prejde na vláde, vás budeme informovať.

foto: prepriemysel.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password