Dopravní policajti krútia hlavou nad nepoučiteľnosťou vodičov

Len počas jedného víkendu natrafili na ôsmich vodičov pod vplyvom omamných látok. Všetci sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a až do svojho vytriezvenia sedeli v policajnej cele.

Nedávno nitrianska krajská polícia konštatovala, že za dva dni na cestách v kraji zahynulo päť ľudí. Polícia na stupňujúci sa počet obetí dopravných nehôd reagovala zvýšením kontrol. Zamerali sa hlavne na prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti alebo obmedzenej rýchlosti jazdy, na prípady požitia alkoholu alebo požívanie návykových látok pred jazdou.

Napriek tomu sa na cesty vydali viacerí vodiči v podguráženom stave.

„Aj napriek prijatým opatreniam v doprave sme museli počas uplynulého víkendu konštatovať, že vodiči sú nepoučiteľní,“ potvrdila polícia. 25-ročný vodič v Šuranoch zo soboty na nedeľu spôsobil dopravnú nehodu, keď na kruhovom objazde smerom na obec Úľany nad Žitavou nezabočil vpravo, ale išiel rovno a narazil do oceľového zábradlia a taktiež do dopravného značenia Daj prednosť v jazde. „K zraneniu osôb pri dopravnej nehode nedošlo a škoda, ktorá vznikla je približne 1000,-eur. Vodič bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Nafúkal 0,81 mg/l, čo predstavuje 1,69 promile,“ dodáva polícia.

Pod vplyvom alkoholu jazdil aj 50-ročný muž v Štúrove, nafúkal 2,77 promile, 19-ročný muž v Šali nafúkal 2,25 promile, 38-ročný vodič v Zlatých Moravciach nafúkal 2,17 promile, 39-ročný muž v Želiezovciach nafúkal 1,94 promile, 33-ročný muž v obci Nová Ves nad Žitavou nafúkal 1,85 promile, 60-ročný muž v obci Veľký Lapáš nafúkal 1,83 promile a 25-ročný muž v Zlatých Moravciach nafúkal 1,63 promile.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password