Dopravné spojenie medzi Nitru a Bratislavou by sa malo čoskoro zlepšiť

Nové spoje budú jazdiť počas pracovných dní, víkendov aj sviatkov.

Dochádzanie do hlavného mesta je podľa nitrianskej radnice komplikované najmä v neskorších denných hodinách. „Mnohí obyvatelia nášho mesta pracujú v hlavnom meste, kam každodenne dochádzajú. Príchod domov vo večerných hodinách im  komplikuje nedostatok autobusových spojov,“ uvádza mestský úrad.

Namiesto priameho vlakového spojenia by situáciu mohlo vyriešiť navýšenie počtu autobusových liniek pravidelnej diaľkovej dopravy po 18. hodine. „Na základe žiadosti obyvateľov Nitry o pomoc pri riešení tejto situácie vyzval primátor Nitry dopravné spoločnosti, aby zvážili doplnenie nových spojov na tejto trase,“ informuje o krokoch Timea Galová z Odboru komunikácie a propagácie Mestského úradu v Nitre.

Dopravné spojenei medzi mestami by malo čoskoro zlepšiť.

Od 5. marca pribudne nový spoj z Bratislavy o 18.30, do Nitry príde o 20. hodine. Jazdiť bude počas pracovných dní, cez víkendy aj sviatky. Pribudne tiež víkendový spoj. Každú sobotu a nedeľu bude odchádzať z Bratislavy o 22. hodine a do Nitry príde o 23.30 hod. „Verím, že aj vďaka týmto novým autobusovým spojom sa zvýši komfort obyvateľov mesta pri dochádzaní za prácou“, povedal primátor Nitry Marek Hattas.

foto ilustračná: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password