Dopravné obmedzenia pod Zoborom budú pokračovať. Zmenia sa aj trasy autobusových liniek

Obmedzenia potrvajú do nedele 26. júla do 21.00 hod.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

V dôsledku pokračujúcej opravy okružnej križovatky pod Zoborom sú v pláne ďalšie dopravné obmedzenia. Začínajú už zajtra 24. 7. a potrvajú celý víkend. Zmeny sa dotknú aj trás liniek mestskej autobusovej dopravy.

Počas nasledujúcej etapy nebude možný výjazd z tejto križovatky na Dobšinského a Napervillskú ulicu.

„Linky 1, 2, 4, 6, 9, 10, 16, 17, 23, 26, 27, 30 a C35 budú v smere do centra mesta presmerované v termíne od piatku 24. júla 2020 od 18:00 do nedele 26. júla 2020 do 21:00,“ uvádza portál imhd.sk, pričom podľa dostupných informácií ide o opakovanie výluky, ktorá mala pôvodne prebehnúť počas minulého víkendu, pre nerealizovanie prác však bola predčasne ukončená.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)
  • Linky 1, 9, 10, 17, 26 a 27 → Pod Zoborom (na Chrenovskej ul., ako linka 25) – ďalej bez zastavenia odklonom – Predmostie…
  • Linka C 35 → Pod Zoborom (na Chrenovskej ul., ako linka 25) – ďalej bez zastavenia – Mestský park…

Pri spomínaných linkách obchádzkovou trasou nemá dochádzať k vynechaniu žiadnej zastávky.


  • Linky 2, 4, 16, 23 → pod Zoborom (na Chrenovskej ul., ako linka 25) – Chrenovská, MAX – Chrenovský cintorín – Atletický štadión – Andreja Hlinku, Centro…

Tieto linky vynechajú zastávky Lomnická a Nábrežie mládeže. Spoločnosť Arriva odporúča ako náhradné spojenie do centra mesta využiť presmerované linky 6 a 30.


  • Linky 6 a 30 → Ďurčanského – Atletický štadión – Andreja Hlinku, Centro – Nábrežie mládeže – Lomnická – Predmostie…

Uvedené dve linky vynechajú zastávky Chrenovský cintorín – Chrenovská, MAX a Pod Zoborom. Ako náhradné spojenie z týchto zastávok do centra mesta môžete použiť linky 25, 13 a presmerované linky 2, 4, 23.


  • Linky 1 a 9 budú mať zmenenú trasu aj v smere na Zobor. „Vynechajú zastávku Vinárske závody a zastávku Amfiteáter obslúžia na nástupišti ako linka 2,“ vysvetľuje spoločnosť Arriva.
foto ilustračné: archív TV Nitrička

Ďalšie zmeny sa dotknú prímestských autobusov.

Prímestské linky Nitra – Lefantovce a Nitra – Podhorany budú smerom z Nitry obsluhovať zastávku Nitra, Zobor na náhradnom nástupišti ešte pred okružnou križovatkou. Ide o miesto, kde zastavuje linka 25 v smere Nemocnica, Zobor.

Miestny dopravca spoločnosť Arriva zároveň pripomína, že autobusové spoje budú prechádzať staveniskom, čo môže spôsobiť zdržanie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password