Domácnosti zostanú bez plynu

Časť Chrenovej bude počas leta bez dodávky zemného plynu.

Domácnosti a prevádzky na troch uliciach v mestskej časti Chrenová budú mesiac bez dodávky zemného plynu. Dôvodom odstávky plynu je kontrola a udržiavanie bezpečnosti plynovodov. „Z hľadiska bezpečnosti distribučnej siete plynu je nevyhnutné vykonávať pravidelné revízie a hodnotenie technického stavu plynovodov. Na základe spomínaného hodnotenia pristupuje naša spoločnosť aj k rekonštrukciám plynovodov a plynových prípojok,“ informuje spoločnosť SPP.

Prerušenie dodávky plynu bude od 15. júla do 18. augusta 2019. Týka sa Lúčnej, Brezovej a Topoľovej ulice.

SPP po ukončení prác obnovia dodávku plynu po hlavný uzáver. Otvorenie hlavného uzáveru si obyvatelia ulíc musia zabezpečiť napríklad prostredníctvom revízneho technika plynových zariadení. Daný odborník o tom následne informuje spoločnosť SPP telefonicky alebo e-mailom.

Chrenovské ulice čakajú kvôli opravám aj ďalšie obmedzenia vo forme dočasných dopravných značení. „Vozidlá, ktoré nebudú rešpektovať dočasné dopravné značenie alebo budú stáť na miestach osadených dopravnými značkami, budú odtiahnuté,“ dodáva SPP.

Obyvatelia, pochopiteľne, nie sú z prerušenia dodávky nadšení. Obávajú sa zdevastovaného okolia a dĺžky rekonštrukčných prác. „Strašné, mesiac bez plynu, prázdniny, deti doma, ešte aj rozkopú kvetinový záhon pred domov,“ napísala komentujúca. „Dúfam, že Výstavnú nepridajú. Inak nezávidím. Predpokladám, že ako všetko v Nitre sa toto ešte predĺži. A teda ani sa neteším na tie rozkopané trávy, cesty a chodníky. Stačilo mi vidieť spúšť, čo je momentálne na Klokočine. Úplne chápem, že to treba spraviť, ale bude to tu ešte veselé,“ píše ďalšia nespokojná Nitranka. Obyvatelia spomínaných ulíc si teda budú musieť dočasne zabezpečiť náhradný zdroj energie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password