Dôležitá informácia pre budúcich absolventov: UKF pripravuje Kariérne dni

Pre tých, ktorým sa blíži koniec študentských rokov Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre pripravuje Kariérne dni.

Budúci absolventi v rámci nich získajú nové zručnosti a možnosť nájsť si svoju budúcu profesiu. Portál Profesia.sk im ponúkne virtuálne kariérové poradenstvo vo viacerých oblastiach. Tí, ktorí študujú pedagogické odbory, sa dozvedia praktické rady, ako sa uplatniť v danej sfére.

„Slovenská asociácia koučingu pripravila študentom informácie o uplatnení koučingu pri hľadaní zamestnania, ale aj v osobnom živote. Študenti budú mať možnosť vyskúšať si aj osobný rozhovor s koučom,“ uvádza univerzita.

Rady k vášmu vlastnému podnikateľskému zámeru a vhľad do sveta podnikania poskytne Národné podnikateľské centrum. Samotná univerzita prostredníctvom kariérnej poradkyne Ústavu aplikovanej psychológie poradí študentom ako poznať seba samého a nájsť si vhodnú prácu, ktorá ich bude baviť. „Posledný workshop bude zameraný na tému dobrovoľníctva, ktoré patrí k prekvapivo účinným zážitkovým formám vzdelávania. Pre študentov ho pripravilo Nitrianske centrum dobrovoľníctva,“ dodáva univerzita.

Kariérne dni 20. a 21. októbra organizuje Študentské centrum UKF. Študentom online aj prezenčnou formou pomôžu s hľadaním práce, životopisom a prípravou na pracovný pohovor.

zdroj: UKF

Foto ilustračná: Unsplash.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password