Dokončovacie práce na Univerzitnom moste potrvajú ešte pár mesiacov

Rekonštrukcia mosta, ktorá sa stala najväčším dopravným obmedzením nášho mesta ešte neskončila.

Revitalizačné práce začali koncom augusta, postupné reorganizovanie dopravy a uzatváranie jazdných pruhov umožnilo vystužovanie ľavej rímsy, montáž mostných záverov na oporách či výmenu ložísk na podpere. „Most bol v katastrofálnom stave, bezpečnosť je prvoradá,“ vyhlásil počas leta pre TV Nitričku Marek Hattas, primátor.

Most je v plnej prevádzke od 28. marca. Všetky jazdné pruhy sú prejazdné, organizácia dopravy sa vrátila do pôvodného stavu, no obyvateľov mesta stále sprevádzajú obmedzenia. Tie sa týkajú najmä chodcov. Pred dvoma mesiacmi sme sa od Slovenskej správy ciest dozvedeli, že hoci je most plne prejazdný, treba dotiahnuť ďalšie potrebné úkony. „Dokončiť preložku VN kábla, montáž hlásiča námrazy vrátane elektrickej prípojky a stavebné práce pod mostom. Práce na moste budú pokračovať ešte približne dva mesiace. Predpokladaný termín ukončenia je pol roka pred zmluvným termínom, avšak tento termín môže byť nepriaznivo ovplyvnený situáciou spojenou so šírením vírusu COVID-19,“ prezradila pre TV Nitričku Lucia Karelová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest.

Na otázku, prečo stavebná firma, ktorá má rekonštrukciu na starosti, stále nesprístupnila chodník pre peších a kedy sa opatrenia odstránia, sme sa pýtali kompetentných v meste Nitra. Tí nás však odkázali na Slovenskú správu ciest, keďže most nerekonštruuje mesto a nie je v jeho správe.

Stavebné práce na moste ešte stále prebiehajú. To sa týka aj chodníka a jeho blízkeho okolia, kde ešte budú realizované dokončovacie práce. Zmluvný termín ukončenia stavby je november 2020,“ vysvetľuje Lucia Karelová.

Obyvateľom mesta tak nezostáva nič iné, než byť trpezliví. Ak pôjde všetko podľa plánov, čoskoro budeme mať plne funkčný a opravený most.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password