DOD v Archeologickom ústave SAV v Nitre

Nitriansky Archeologický ústav SAV na Akademickej ulici č. 2 otvorí svoje dvere pre verejnosť.

Dňa 6. novembra sa v rámci projektu Týždňa vedy a techniky na Slovensku bude konať Deň otvorených dverí v Archeologickom ústave Slovenskej akadémie vied . „Témou tohtoročného dňa otvorených dverí na Archeologickom ústave je Starodávna Nitra v 3D. Program sa začne o 9. 00 hodine. V prednáškovej miestnosti sa o 11. 00 hodine uskutoční tlačová konferencia Mateja Ruttkaya,“ povedal organizátor podujatia Michal Holeščák.

Súčasťou programu budú Moderné metódy v archeológii: 3D tlač, počítačové modely, rozšírená realita; prezentácia nových výskumov v okolí Nitry; ukážky práce archeológov a interdisciplinárnej spolupráce.

zdroj ilustračnej fotky: www.archeol.sav.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password