Dočkáme sa krytej plavárne pod Borinou?

Návrh na novú krytú plaváreň pod Borinou padol už minulý rok. Mesto však stále rieši nezrovnalosti s pozemkami. Vypracovaná štúdia tak musela byť zrušená.

„S takýmto športoviskom počítame, v tejto lokalite chceme do budúcna plaváreň, ale teraz mesto rokuje o tom, na akých pozemkoch by tá plaváreň stála, pretože tam máme viacero vlastníkov pozemkov. Teraz by sa mohlo stať, že by na plaváreň vyšlo, ale na parkovisko už nie“ vysvetľuje Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitry. Koľko by mala nová plaváreň stáť zatiaľ nevedno, suma ešte nebola vyčíslená, niektorí poslanci však od svojho návrhu upustiť nechcú a pri stavbe tohto projektu šetriť nemienia.

„Ja som môj názor nezmenila. Raz by nám to mohli vytýkať, že sme nemali takú odvahu a že sme neinvestovali,“ vyhlasuje Marta Rácová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva.

Ako sa však dozvedáme od poslanca Pavla Obertáša, Nitra momentálne peniaze na novú výstavbu nemá: „Mesto vo svojich rozpočtových financiách určite nemá vyčlenené tieto finančné prostriedky a zadlžovať sa, ísť do ďalšieho úveru, je otázne či to má zmysel.“

Každému obyvateľ Nitry je známe, že svoju plaváreň máme, nachádza sa v mestskom kúpeli, no zrejme nie každý vie, že na oficiálne preteky nie je stavaná. Podľa portálu sportcenter.sk má mať olympijský bazén – vhodný na oficiálne plavecké preteky, dráhy o dĺžke 50 metrov (dlhý bazén) alebo 25 metrov (krátky bazén) a hĺbku minimálne 2 metre (plavecká federácia odporúča 3 m). Preto môže Mestský kúpeľ slúžiť skôr na rekreáciu, než na tréningy či medzinárodné súťaže.

„Mali by sme investovať a postaviť plaváreň, ktorá by neslúžila len obyvateľom mesta Nitry, ale aj výchove talentov a k organizovaniu medzinárodných súťaží,“ hovorí Marta Rácová.

Či sa však mesto dohodne z vlastníkmi pôdy a či nájde na plaváreň financie, je zatiaľ vo hviezdach. „Keby sa to dobre doriešilo, tak by mohla byť zboku aj kaviareň, vznikol by mini športovo-rekreačný areál, kde by si ľudia mohli dať kávu a zaplávať,“ dodáva Tomáš Holúbek.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password