Dočkajú sa obyvatelia Nitry rekonštrukcie rozbitého chodníka na pešej?

Na chodník v centre mesta upozorňujú obyvatelia už roky. Uvoľnené a prepadnuté dlaždice znemožňujú plynulý prechod chodcov cez tento úsek. Dočkajú sa rekonštrukcie?

Na portáli odkazprestarostu.sk občania žiadajú riešenie na obnovu chodníka, ktorý je v katastrofálnom stave. Deje sa to už od roku 2018, no jeho stav je aj po rokoch stále bez zmeny. „Po zime je v dezolátnom stave. Nielen, že je to vizitka mesta, vybité kocky do seba narážajú, čo spôsobuje neskutočný hluk a otrasy, ktoré budia v noci ľudí bývajúcich v blízkosti,“ vyjadrila sa pani Eva.

Dlažobné kocky sú tenké a nevhodné na zaťaženie.

Obyvatelia kritizujú aj je stav chodníka po tom, ako naprší. „Toto je fakt hanba, hlavne, keď naprší a ľudia chodia po tomto chodníku, spod dlaždíc vytryskávajú fontánky žltej vody,“ neskrýva rozhorčenie i pán Štefan.

Chodníky má na starosti Stredisko mestských služieb, ktoré realizuje údržbu a opravu chodníkov.

„Pokiaľ ide o súvislejšie opravy, tak toto má na starosti náš investičný odbor,“ vyjadril sa hovorca mesta, Tomáš Holúbek. Rozbitý chodník však nepatrí iba mestu. V jeho vlastníctve je vstupná časť vo výmere 168 metrov štvorcových. Mesto prisľúbilo opravu chodníka ešte v roku 2020. Chodník je však do dnešného dňa v pôvodnom stave a opravy stále neprebehli.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/dockaju-sa-rekonstrukcie-chodnika/

Televízia Nitrička

Forgot Password