Dôchodcovia hlásia problémy s vyplatením očkovacích poukazov. Pošty majú peniaze vyplatiť aj napriek chybe

V rámci očkovacích poukazov si peniaze prevzalo viac ako 422 tisíc seniorov. Kompetentní však hlásia aj reklamácie zo strany adresátov.

Vyplácanie poukazov dôchodcom za očkovanie proti Covid-19 pokračuje. Ministerstvo financií k včerajšiemu dňu uviedlo, že peniaze si už prevzalo viac ako 422 tisíc seniorov. „Celkovo tak bolo ku koncu januára vyplatených už takmer 127 miliónov eur,“ konštatuje rezort.

Posledný januárový deň bol zároveň posledným dňom, kedy sa seniori mohli dať zaočkovať, aby tak splnili podmienku na získanie poukazu. Neplatí to však v prípade očkovania jednodávkovou vakcínou Janssen. Dôchodcovia, ktorí boli do 15. januára očkovaní jednodávkovou vakcínou, majú čas na preočkovanie akoukoľvek vakcínou, podávanou na území Slovenskej republiky, do 15. marca 2022.

V najbližších týždňoch bude Slovenská pošta posielať ešte zvyšné 300 eurové poukážky pre seniorov za očkovanie tromi dávkami. Rezort financií predpokladá, že pošta začne s posielaním 200 eurových poukazov za očkovanie prvou a druhou dávkou v druhej polovici februára.

Ministerstvo spolu so Slovenskou poštou a Národným centrom zdravotníckych informácií eviduje v súvislosti s poukazmi viacero reklamácií.

Ide napríklad o nesprávne uvedenie adresy, mena, neposlaného poukazu alebo nezastihnuteľnosť adesáta. Častým problémom pri vyplatení býva nesprávne uvedený dátum narodenia adresáta. Viacerí seniori tak z pošty odchádzali bez peňazí, pošta ich totiž vzhľadom na chybu odmietla vyplatiť. „V tomto prípade upozorňujeme na to, že ak má senior všetky ostatné osobné údaje na poukážke správne, finančná pomoc mu musí byť na pobočke Slovenskej pošty vyplatená,“ zdôrazňuje rezort financií.

foto ilustračá: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password