Dôchodcom opäť volajú neznámi ľudia: Nitrianska polícia eviduje za dva dni viacero pokusov o podvod

Špekulanti využívajú aj starú legendu o dopravnej nehode príbuzného.

foto ilustračná: pixabay.com

Nitrianska krajská polícia informuje, že v priebehu jedného dňa jej boli oznámené tri prípady za dve hodiny. Naledujúci deň sa na políciu obrátilo sedem seniorov, ktorí mali podozrivé telefonáty.

„Dôchodkyni v Nitre volali na pevnú telefónnu linku neznáme osoby. Pýtali sa, či má doma nejaké peniaze alebo šperky a snažili sa ju poučovať, aby nikomu nič nedávala a všetko si starostlivo schovala,“ vysvetľuje nitrianska krajská polícia ako prebiehal pokus o podvod.

Podvodníci potom dôchodkyňu telefonicky akože prepojili na políciu. Tam jej „poradili“, aby všetky peniaze čo má doma, zabalila do igelitky a vyhodila z okna osobe, ktorá ich uschová. Podozrievavá seniorka sa však nedala oklamať, zavolala príbuzným aj na telefóne čislo 158.

„Väčšinou podozriví zisťujú, koľko má dôchodca doma peňazí, kde ich má, redstavujú sa ako pracovníci pošty, kuriéri, alebo používajú aj starú legendu o dopravnej nehode, ktorej účastníkom je príbuzný dôchodcu, ktorý potrebuje peniaze na kauciu,“ opisuje pokusy špekulantov polícia.

Polícia na sociálnych sieťach pravidelne upozorňuje seniorov na podobné pokusy podvodníkov. Uvádza tiež, že dostáva správy o tom, že len k malému počtu seniorov sa tieto upozornenia dostanú. „Každý máme v okolí nejakého dôchodcu, ak upozorníte čo len jedného, dopadnú všetky pokusy podvodníkov tak, ako tieto.

Ani jeden zo seniorov sa nedal oklamať.

Televízia Nitrička

Forgot Password