Dobrovoľníci pomôžu mestu

Pod názvom Naše Mesto sa bude aj tento rok konať najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe.

Školám, škôlkam, samosprávam a neziskovým organizáciám v Nitre a okolí bude pomáhať  280 dobrovoľníkov počas dvoch dní 7. a 8. júna. Do dobrovoľníctva sa zapája stále väčší počet spoločností, ktoré chcú nezištne pomôcť tam, kde je to potrebné. Do prvého ročníka Nášho Mesta sa v roku 2007 zapojilo len 20 firiem. Odvtedy sa počet mnohonásobne zvýšil.

„Teší nás, že z toho množstva ako pomáhať, zamestnávatelia nezabúdajú na naše regióny a svojim zamestnancom umožnia na jeden deň priložiť ruku k dielu na mieste, kde sa napríklad hrávajú ich deti alebo chodia venčiť svojich psov,“ povedal Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Tento rok si firemní dobrovoľníci mohli vybrať z viac ako 500 aktivít z celého Slovenska. „Naše Mesto predstavuje pre firmy nielen možnosť  ako pomáhať regiónom, ale zároveň aj možnosť zorganizovať pre zamestnancov netradičný teambuilding. Podujatie je hlavne mostom, ktorý spája dobrovoľníkov s miestami, kam chodia pomáhať a veľakrát toto stretnutie prerastie do dlhodobej spolupráce,“ dodal Michal Kišša.

Nitrianski dobrovoľníci majú tiež viacero možností. Pomôcť môžu napríklad s archeologickými prácami a pripraviť hrad Hrušov na postupnú opravu. Spolu so Zoborským skrášľovacím spolkom môžu vybudovať lesopark určený na odpočinok i poznávanie histórie. V školskom areáli Spojenej školy na Mudroňovej ulici sa bude vytvárať zážitkovo-pocitový chodník a v areáli Materskej školy Novomeského a častí mestského parku môžu dobrovoľníci pomôcť s revitalizáciou ihrísk. Tohtoročnou novinkou bude plogging – beh spojený so zbieraním odpadkov v prírode. Beh bude mať aj svojho víťaza, ktorého určí dosiahnutý čas, aj množstvo vyzbieraného odpadu.

Monika Hozáková

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password