Dobrá správa pre rodičov. Škôlky budú od zajtra otvorené pre všetky deti

Nitrianske mestské materské školy otvoria svoje brány od zajtra 17. júna tak, ako pred vypuknutím pandémie.

Ubehlo už pár mesiacov odkedy sa svet na malú chvíľu zastavil. Po uvoľňovaní opatrení sa nitrianska radnica rozhodla udeliť povolenie na znovuotvorenie mestských škôlok, tentoraz pre všetkých žiakov. „Nitrianska radnica rozhodla o otvorení všetkých mestských materských škôl v plnom režime a pre všetky deti,“ informuje mesto Nitra.

Pixabay

MMŠ v Nitre fungujú aj dnes, no stále v obmedzenom režime. Za ten môžu rôzne bezpečnostné nariadenia vydané vládou, ktoré stanovovali napríklad počet pracovníkov. Opatrenia vznikli proti opätovnému šíreniu vírusu a aj ako prevencia pred druhou vlnou, ktorej sa obávajú epidemiológovia. „Problémy pri opätovnom otvorení spôsobili opatrenia, súvisiace s priestorovými podmienkami škôl a s počtom pracovníčok, zaradených do rizikových skupín,“ odkazuje mesto. Mestské škôlky si však už aj s týmito opatreniami poradili.

Ako budú sprístupnené priestory škôlok počas prázdnin však stále nevedia.

„O spôsobe fungovania materských škôl počas prázdnin, resp. dovolenkového obdobia vás budeme informovať dodatočne,“ dodáva vedenia mesta Nitry.

Na presné stanovisko však napäto čakajú viacerí rodičia, ktorí si pre nahlásenie dovoleniek vopred nemôžu dovoliť pridlho otáľať. Vzhľadom na pokročilý dátum im už veľa času nezostáva. „Kedy ´dodatočne´ chce mesto informovať o otvorení škôlok cez prázdniny? Je 16.6!!! Ako majú rodičia riešiť čerpanie dovolenky, prácu v lete, keď nemajú vyriešenú tú základnú vec – kam s dieťatkom? Skúste si trochu ´švihnúť´,“ odkazuje obyvateľka mesta.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password