Do Synagógy sa čoskoro počas festivalu vráti hudba, maľba a aj ľudia

Päť dní koncertov klasickej hudby a výstava malieb, ktorú si môžete pozrieť až do 17. decembra.

Synagóga (foto: NH)

Možnosti kultúrnych zážitkov sa pre Nitranov budúci týždeň rozšíria. Po prestávke môžu opäť navštíviť priestory nitrianskej Synagógy, kde sa od 23. do 27. novembra koná 17. ročník festivalu umení Konfrontácie. Festival bude aj tento rok sprevádzať výstava slovenského výtvarného umenia. Pod kuratelou Adriany Réckej svoju tvorbu predstaví maliar Peter Pauko, ktorého súčasná tvorba konvenuje aj s hudobnou formou 17. ročníka festivalu.

Pripravených je 5 večerných koncertov, ktoré môžete sledovať aj online formou na Facebooku a Youtube.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Koncerty začínajú vždy o 18.00 hod. Streamované budú prostredníctvom Západoslovenskej televízie. V pondelok 23. novembra festival otvorí slovenská klaviristka Dana Šašinová-Satury. „Spod jej rúk ožijú balady C. Debussyho, V. Nováka, G. Schumanna, L. Kupkoviča i F. Liszta,“ oznámila umelecká riaditeľka a dramaturgička festivalu Alena Čierna.

Vstup na koncerty je voľný, vypočuť si ich môžete aj priamo v koncertnej sále Synagógy.

Ďalší koncert v utorok pripomenie 45. výročie založenia jedného z najvýznamnejších slovenských komorných telies – Moyzesovho kvarteta. V stredu bude v Synagóge znieť hudba husľovo-klavírneho komorného dua v podaní Daniela Rumlera a Aleny Hučkovej. K Beethovenovi sa vráti aj štvrtkový koncert, ktorý je venovaný 250. výročiu jeho narodenia a narodenia ďalšieho klasicistického majstra Antonína Rejchu. Záverečný koncert bude venovaný skladateľovi Romanovi Bergerovi, ktorý oslávi v auguste 90. narodeniny.

foto ilustračná (pixabay.com)

„Napriek komplikovanej epidemiologickej situácii, ktorá sa v uplynulých týždňoch dramaticky vyvíjala, aj v tomto roku priestory nitrianskej Synagógy ožijú umením vynikajúcich slovenských hudobných interpretov v neodmysliteľnej symbióze so súčasným slovenským výtvarným umením,“ dodala Alena Čierna.

zdroj: fb Konfrontácie

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password