Do praxe sa opäť zavádza objektívna zodpovednosť

Spomínaný inštitút sa vrátil 1. októbra.

Znamená to, že v prípade nedodržania dopravných predpisov vám môže prísť pokuta priamo domov bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti. Polícia apeluje hlavne na prispôsobenie osvetlenia vozidla počasiu a nabáda zvýšiť pozornosť a jazdiť predvídavo.

Polícia taktiež žiada chodcov a cyklistov, aby používali reflexné a ochranné prvky.

Každý z účastníkov cestnej premávky môže dodržiavaním dopravných predpisov a pravidiel zvýšiť svoju bezpečnosť a predchádzať nešťastiam na cestách,“ zdôrazňuje polícia SR.

Účastníci dopravy v Nitre by teda mali upriamiť zvýšenú pozornosť na dodržiavanie platných predpisov, aby zbytočne nedali zámienku polícii na pokutové bloky, zaslané priamo domov.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password