Do obchodu na bicykli? Správna voľba!

Bicyklovanie. Komfortný, moderný, zdravý a aj lacný spôsob, ako sa dostať na požadované miesto.

S myšlienkou motivovať ľudí, aby využívali bicykle aj na bežné každodenné činnosti, pravidelne prichádza občianske združenie Mám rád cyklistiku. Ich hlavným cieľom je celoročná podpora ekologických foriem dopravy ako plnohodnotnej alternatívy pre individuálnu motorovú dopravu. Kampaň Na bicykli do obchodu prináša účastníkom rôzne aktivity a súťaže podporujúce využívanie bicykla pri nakupovaní. Inak tomu nie je ani tento rok. Nakupovanie na bicykli je predsa jednoduché, rýchle, lacné a zdravé, dvojkolesový tátoš navyše bez problémov odnesie všetko potrebné.

Jazdou na bicykli prispievate k zdravej mobilite v meste a súčasne robíte niečo pre svoje zdravie, prírodu a celkovú dopravnú situáciu.

Ľudia podľa organizátorov kampane často využívajú automobily bezdôvodne, zo zvyku alebo pohodlnosti. Neuvedomujú si však, že práve takéto správanie zvyšuje počet áut na cestách, čím eskalujú aj rôzne pridružené problémy, ako napríklad preplnené parkoviská, kolóny a podobne. Automobil pritom neraz vieme plnohodnotne nahradiť práve bicyklom. „Či už je to cestou z práce alebo do práce, či vo voľnom čase. Je dôležité, aby ľudia vyskúšali a reálne zvažovali aj túto formu dopravy ako plnohodnotnú a dokonca lepšiu než je individuálna motorová,mienia organizátori. Kampaň Na bicykli do obchodu sa preto zameriava najmä na ľudí, ktorí bicykel doteraz aktívne nevyužívali, no bolo by dobré keby si túto formu dopravy osvojili.

Do kampane sa môžu zapojiť jednotlivci aj lokálny predajcovia a poskytovatelia služieb po celom Slovensku.

„Apelujeme na predajcov a obchodníkov, aby pre zákazníkov na bicykloch vytvorili vhodné podmienky na bezpečné odloženie bicykla či pohodlný príchod aj odchod z predajne. V rámci kampane registrovaní predajcovia a obchodníci ponúkajú zákazníkom na bicykloch rôzne výhody a benefity,“ informujú organizátori, ktorí podporu získali priamo od Ministerstva dopravy a výstavby SR ako aj od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Kampaň prebieha celoročne, september je však zároveň i súťažným mesiacom.

Registrácia do kampane prebieha počas celého mesiaca august. V aktuálnom ročníku môžu účastníci zabojovať o hodnotné ceny v závislosti od druhu súťaže, pribudli tiež rôzne formy odmien za dosiahnuté ciele. V tejto chvíli je registrovaných viac ako 100 zákazníkov a 39 predajcov, medzi nimi aj traja z Nitry. Bližšie informácie ohľadom termínov, pravidiel kampane, registrovaných predajcoch ale aj aktuálnom dianí môžete nájsť priamo na webovej stránke Na bicykli do obchodu, prípadne na sociálnej sieti.

Tak čo, skutočne potrebujete ísť na malý nákup autom?

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password