Do Nitry sa vracia ďalší hudobný festival

Jún bude v Nitre patriť sakrálnej hudbe. V piaristickom Kostole sv. Ladislava sa 13. júna začne medzinárodný festival Musica Sacra.

foto ilustračná (pixabay.com)

„Koncerty sa budú konať  od 13. júna do 1. júla 2021 (v nedeľu a vo štvrtok), v Piaristickom kostole sv. Ladislava v Nitre, vždy o 19.00 hod,“ informuje Turistické informačné centrum Nitra. Vstup na koncerty bude v zmysle aktuálne platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva v Nitre.

V nedeľu 13. júna festival začne vystúpením ZOE – Nitrianskeho komorného orchestra.

Spievať bude Juraj Adamuščin a na programe budú náboženské a svetské piesne v hebrejčine a jidiš v spracovaní skladateľov A. Harvana, G. Regeša, P. Zagara a E. Blocha.

Štvrtok 17. 6. svoje hlasy predstavia Katarína Porubanová, Richard Tamáš, Dávid Harant, na čembalo zahrá Ondrěj Macek. Pôjde o skladby J. S. Bacha, G. F. Händela.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Bach bude znieť v kostole aj 20. júna.

Okrem toho hudobní hostia predstavia skladby G. B. Pergolesiho, W. A. Mozarta, B. Hersteka, P. Špiláka. Soprán bude patriť Klaudii Dernerovej, barytón Marekovi Pobudovi, flauta Ivici Gabrišovej a spinet Petrovi Pažickému.

Ďalší koncert povedie Miriam Kaiser Trio a ich Spievajúce husle. Na predposlednom hudobnom vystúpení sa predstaví Peter Loydl organ a Slovenský spevácky zbor Adoremus s Mozartovou tvorbou. Festival 1. júla ukončí Štátny komorný orchester Žilina a Miešaný spevácky zbor Lúčnica. Odznejú skladby L. v. Beethovena, J. Cikkera, H. Wieniawskiho a J. Haydna.

Televízia Nitrička

Forgot Password