Do mesta pod Zoborom zavíta Slovenský filharmonický zbor

Dňa 23. októbra o 19.00 hod. sa v Nitrianskej galérii predstaví Slovenský filharmonický zbor a Slovenský komorný orchester.

V Koncertnej sále Župného domu v rámci cyklu Galéria hudby odznejú 23. októbra významné diela zo sólovej i komornej hudby v podaní Slovenského filharmonického zboru a Slovenského komorného orchestra.

Návštevníci koncertu budú mať možnosť vypočuť si Adagio, ktoré skomponoval Samuel Barber a Magmum Mysterium od Mortena Lauridsena. Slovenský komorný orchester ďalej uvedie Mariánsky triptych pre sláčikový orchester od Romualda Twardowskeho. Zaznie tiež skladba Alleluia od interpreta Randalla Thompsona a Ave Maria od hudobného skladateľa Franza Biebla. Zbor a sláčikový orchester uvedie veľkolepú Berlínsku omšu od Arvo Pärta.

„Po prvýkrát sa predstaví Slovenský filharmonický zbor (SFZ) pod vedením Jozefa Chabroňa, samostatne i v spojení so Slovenským komorným orchestrom (SKO). V ich interpretácii zaznie veľkolepá Berlínska omša od Arvo Pärta,“ uviedla Lucia Vadelová z Nitrianskej galérie.

Slovenský filharmonicpký zbor je prominentným reprezentantom slovenského profesionálneho zborového umenia.

„Slovenský filharmonický zbor za polstoročie vyrástol na teleso mimoriadnych kvalít a dnes sa radí k najlepším európskym ansámblom svojho druhu, ktorí ocenili mnohí renomovaní dirigenti, medzi nimi takí svetoznámi dirigenti ako Claudio Abbado, Vladimír Fedosejev, János Ferencsik, Pinchas Steinberg a ďalší,“ povedala Lucia Vadelová.

Slovenský komorný orchester vznikol v roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie. Pri jeho zrode stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal (1930 – 2000). Jeho nástupcom sa stal Ewald Danel, ktorý je umeleckým vedúcim orchestra od roku 2001.

Vstupné stojí pre dospelých 8 eur; pre deti, študentov, dôchodcov a ZŤP 5 eur. Lístky si zakúpite aj v predpredaji v Nitrianskej galérii (v čase otváracích hodín).

Nenechajte si ujsť jedinečný koncert Slovenskej filharmónie naživo vo vašom meste! Rozhodne sa máte na čo tešiť!

zdroj fotiek: www.filharmonia.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password