Do HK Nitra mieri mladý Kanaďan

Kanadská partia hráčov v Nitre sa rozrastá.

Jesse Gabrielle. Také je meno mladého útočníka, ktorý sa pripojí k tímu pod Zoborom. Gabrielle, ktorý iba pred pár dňami oslávil svoje 22. narodeniny, hrá momentálne v rámci dovolenky australskú ligu a k hráčom Nitry sa tak pripojí koncom augusta. Niekdajšia hviezda juniorskej kanadskej WHL odohral za farmu Bostonských medveďov dokopy 25 zápasov. Minulú sezónu nastupoval v americko-kanadskej ECHL, kde si dokopy v 20 zápasoch pripísal 21 bodov za 9 gólov a 12 asistencií.

 „Sme veľmi radi, že sa Jesse stal naším hráčom. Veríme, že predvedie všetky aspekty hry, v ktorých vyniká. Teda strelecký potenciál, korčuľovanie, dôraz, drzý ťah na bránku, ale zároveň aj šikovnosť. Na Slovensko príde až koncom augusta, ale veríme, že s adaptáciou nebude mať problémy,“ povedal Tomáš Chrenko, manažér HK Nitra.

Jesse bude v Nitre obliekať dres s číslom 63. Dúfajme, že mu to bude v bielo-modrých farbách dobre strieľať a že pomôže Nitre k úspešnej sezóne.

foto: hockeynitra.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password