Do finále McDonald’s Cupu Nové Zámky

Nitrianske krajské kolo turnaja ovládla ZŠ Nábrežná z Nových Zámkov. V stredajšom daždivom finále porazila súperov z Močenka.

Nitrianskeho krajského kola sa zúčastnilo 7 najlepších futbalových tímov. Celkovo sa doň zapojilo 166 základných škôl z kraja. Miestenku na celoslovenské finále si vybojovali hráči a hráčky ZŠ Nábrežná z Nových Zámkov, keď v krajskom finále porazila ZŠ Školskú z Močenka 3:2.

Do finále nitrianskeho kraja McDonald´s Cupu postúpilo 7 víťazov okresných turnajov.

Do 24. ročníka ročníka McDonald´s Cupu sa prihlásilo až 1010 základných škôl, čo je historický rekord. Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, odborným garantom Slovenský futbalový zväz. Je určený pre školské futbalové tímy žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. „Rád by som vyzdvihol toto podujatie, nakoľko sa organizuje pravidelne, žiadajú si ho deti, ale aj rodičia. Deti musíme viesť k športu, vidíme, že intenzívnou prácou spoločnosti McDonald’s sa to deje už takmer štvrťstoročie. Počas turnaja vznikajú nové priateľstvá, deti sa socializujú a užívajú si radosť z hry a pohybu,“ povedal počas slávnostného otvorenia krajského finále v Nitre predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík. Malých futbalistov a futbalistky na Štadióne pod Zoborom privítal aj primátor Nitry Marek Hattas. „Tento turnaj má u nás dlhoročnú tradíciu a nie je to jediná aktivita, ktorú spoločnosť McDonald’s v rámci spoločensky zodpovednej firmy robí v našom krajskom meste. Dnes tu vidím kopec usmiatych detských tvárí a víťaznému tímu z Nitrianskeho kraja budeme silno držať päste na finále v Poprade, kde nás bude hrdo reprezentovať,“ dodal Hattas.

Turnaj otvorili nitriansky župan Branislav Becík a primátor Nitry Marek Hattas.

Medzi futbalové hviezdy nitrianskeho krajského kola sa zaradila Lea Mačaiová zo ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ktorá si za svoje skvelé výkony počas turnaja odniesla ocenenie pre najlepšiu hráčka a najlepšiu strelkyňa. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Tomáš Bača zo ZŠ Sľažany, najlepším hráčom nitrianskeho krajského finále sa stal Damián Štofko z Nových Zámkov. Najlepší strelec bol Šimon Herda z Prašíc, ktorý súperom nastrieľal počas finále 7 gólov. Ceny všetkým hráčom a hráčkam odovzdali hráči FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Adam Brenkus, Samuel Suľa, Roman Čerepkai a nitrianska futbalové legendy Ľubomír Moravčík a Igor Demo.

Najlepšia hráčka a najlepšia strelkyňa finálového turnaja v Nitre Lea Mačaiová.