Do druhého kola testovania sa opäť zapoja všetky obce Nitrianskeho okresu

V meste Nitra sa v piatok o 15. hodine začalo druhé kolo plošného testovania. V sobotu (16. januára) sa pripoja aj obce z Nitrianskeho okresu.

Ako uviedla prednostka Okresného úradu v Nitre Eva Hajdamárová, do testovania sa zapojí všetkých 60 obcí. „Bude v nich zriadených 72 odberných miest, ďalších deväť bude v meste Vráble a 42 priamo v meste Nitra. Na testovanie je všetko pripravené, verím, že prebehne hladko,“ uviedla Hajdamárová.

V Nitre pribudlo oproti minulému týždňu päť nových odberových miest, ktoré otvorili na veľkých sídliskách Klokočina, Diely a Chrenová.

Celkovo sa tak môžu Nitrania otestovať na 42 miestach. Pred väčšinou z nich sa už tvoria dlhé rady, čaká sa približne hodinu. Ako pripomenula radnica, v piatok sa testuje do 20. hodiny a v sobotu a v nedeľu (17. januára) od 8. do 17. hodiny, pričom posledný odber sa bude robiť pol hodinu pred zatvorením odberného miesta. „Upozorňujeme, že odberné miesto Agrokomplex i všetky ostatné sú určené len pre peších. Špecializovaná nemocnica sv. Svorada v mestskej časti Zobor testuje iba osoby staršie ako 16 rokov. Kasárne na Jeleneckej ulici vydávajú časenky každý deň o ôsmej hodine,“ informoval magistrát.

Na väčšine odberných miest je nasadená aj bezplatná mobilná aplikácia TrustOne, ktorá uľahčí administratívu spojenú s testovaním a zrýchli proces vybavenia. Mesto okrem toho zriadilo aj tri telefonické infolinky.

Mestá a obce v Nitrianskom okrese pristúpili k celoplošnému testovaniu pre kritickú pandemickú situáciu v celom regióne. Tretie kolo testovania by sa malo konať počas nasledujúceho víkendu od 22. do 24. januára.

zdroj foto: FB Prezídium HaZZ SR

Televízia Nitrička

Forgot Password