Prispejte do zbierky pre rodiny a mladých dospelých

Zbierka bude prebiehať do 3. 7. na dvoch miestach.

Potraviny a drogéria – to, čoho majú niektorí nedostatok. Ak im môžete a chcete pomôcť, pridajte sa k zbierke, ktorú organizuje Úsmev ako dar a Nitrianske centrum dobrovoľníctva (NCD).

„Vyzbierané trvanlivé potraviny a drogéria budú použité na pomoc biologickým rodinám v kríze, náhradným rodinám a mladým dospelým,“ informuje NCD.

Ide o mladých ľudí, ktorí sa po odchode z centier pre deti a rodiny (pôvodne nazývaných detské domovy) dostali do ťažkej životnej situácie v dôsledku koronakrízy. Organizácia Úsmev ako dar, ktorá s týmito ľuďmi v rámci Nitrianskeho kraja pracuje, sa spojila s nitrianskymi dobrovoľníkmi, preto sa zbierka koná na dvoch miestach.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Od 29. 6. 2020 do 3. 7. 2020, od 9.00 h do 15.00 h môžete prísť na adresu SPDDD Úsmev ako dar (Dvarčanská 63, Nitra). Odporúčajú, aby ste sa ohlásili vopred na čísle 0903 781 467. Na adrese NCD (Nedbalova 17, Nitra) vám budú k dispozícii 1. 7. 2020 od 10.00 h do 17.00.

Zbierať budú najmä trvanlivé potraviny (okrem domácich zaváranín a džemov, najmä konzervy, cestoviny, múka a pod.) a drogériu (hygienické potreby, čistiace prostriedky, plienky a iné potreby pred deti, prach na pranie, mydlo, sprchové gély). Ak teda máte niečo doma nazvyš a chcete pomôcť, príďte na spomínané adresy.

„Budeme radi, ak aj vy malým darom pomôžete rodinám v núdzi preklenúť toto zložité obdobie,“ uviedla Spoločnosť detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password