Dnes môžete kúpou narcisov podporiť onkologických pacientov

V uliciach a u vybraných spoluorganizátorov v týchto dňoch prebieha zbierka na podporu onkopacientov. Ročne ich na Slovensku pribudne približne 40 tisíc.

Zdroj: Liga proti rakovine

Deň narcisov sa tento rok 20. apríla koná už 27. raz. Liga proti rakovine pre verejnoprospešnú zbierku pripravila viac ako 930 000 narcisov určených na pripnutie ako prejav solidarity s onkologickými pacientmi. Po celom Slovensku dnes nájdete 11 500 dobrovoľníkov s 4 500 pokladničkami.

Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov.

Život sa v mnohých prípadoch po oznámení diagnózy „obráti naruby“. „Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na ,život z inej strany‘ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov,“ uvádza organizátor zbierky Liga proti rakovine.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Dobrovoľný príspevok pomôže zabezpečovať bezplatné projekty.

Ide napríklad onkoporadne, sieť onkopsychológov, podporných skupín pre pacientov, príbuzných a pozostalých, jednorazové finančné príspevky, projekt Vystrihaj sa Slovensko, ale aj prevencia.

Zdroj: Liga proti rakovine

Okrem dobrovoľného príspevku za zakúpený narcis v uliciach, môže verejnosť od 20.4. do 22.4. pomôcť aj dobrovoľnou sumou vo vybraných drogériách, lekárňach a potravinách.

Do aktuálneho ročníka sa zapojila napríklad aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Verejnosť tak môžeme zbierku podporiť tiež vo vlakoch Tatranských elektrických železníc. Ďalšia možnosť je podpora online a SMS formou prispenia, ktorá potrvá od 17.4. do 28.4.

Televízia Nitrička

Forgot Password