Dizajnové sedenia spred Divadla Andreja Bagara budú využité na novom mieste

Výsadba, ktorá je súčasťou dizajnu doplní okolie internátu Brezový háj.

foto: DAB

Dizajnové sedenie Square Seeds sú projektom, ktoré realizovalo Divadlo Andreja Bagara ešte v roku 2022. Autorom objektov sú architekti Michal Lošonský a Nina Protušová. Vyrobené boli v Umelecko- dekoračné dielne DAB v Nitre. Pôvodne sa nachádzali pri vstupe do Štúdia DAB, ktoré ich realizovalo s podporou Nitrianskej komunitnej nadácie a spoločnosti Foxconn.

Súčasťou dizajnu je zakomponovaná zeleň. V lete však budú osadené v okolí Študentského domova Brezový háj. Využívať ich môžu ubytovaní študenti aj široká verejnosť.

„Spájajú v sebe viacero tém – umenie vo verejnom priestore, zelené stratégie, nové technológie, súčasný dizajn, revitalizáciu verejných priestranstiev a mobiliár v exteriéri určený pre širokú verejnosť,“ uviedla koordinátorka projektu Slavka Civáňová.

Novú výsadbu divadlo zabezpečilo v spolupráci s mestom Nitra a Botanickou záhradou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Súčasťou každého objektu sú kvetináče s plamienkami a paviničom.

„Tento projekt má ambíciu byť zárodkom nových zelených, netradičných, umeleckých a inovatívnych technologických riešení verejných priestranstiev,“ dodal Michal Lošonský.

Televízia Nitrička

Forgot Password