Divadlo z rôznych pohľadov predstaví DAB v rámci Noci divadiel

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa pripojí k európskemu podujatiu Noc divadiel, ktoré sa tento rok uskutoční v sobotu 18. novembra. Vstupy na podujatie budú o 19.00 h. a 19.30 h.

 „Rozhodli sme sa ponúknuť istú nadstavbu. Preto sme nepripravili klasické predstavenie, ale aktivity, vďaka ktorým si diváci môžu rozšíriť vedomosti o divadle,“ povedal riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

DAB ponúkne účastníkom Noci divadiel dve svoje výstavy. Prvá vznikla k inscenácii Pomlčka, ktorej premiéru uviedlo DAB 20. októbra. Rovnako ako inscenácia, aj nová výstava fotografií sa zaoberá témou rozdelenia Československa. Pri hlavnom vstupe do divadla bude zasa sprístupnená stálaexpozícia venovaná tvorbe významného scénografa Františka Pergera.

Diváci sa môžu tešiť aj na obľúbený zábavný Bagarov kvíz.

Bude na tému vzťahov s našimi susedskými krajinami. Na to, čo nás spája a čo rozdeľuje nielen v divadle, sa bude pýtať overená humoristicko-moderátorská dvojica hercov Juraj Ďuriš a Marián Viskup. 

Účastníci sa môžu tešiť aj na prehliadka divadla a jeho zákulisia. „Pred šiestimi rokmi sme ponúkali inscenovanú prehliadku s názvom Nepovolaným vstup zakázaný. Teraz sme ju upravili a rozšírili tak, že návštevníkom ukážeme viac priestorov. Okrem toho chceme prezentovať aj nový dokument, ktorý našim divákom ukáže, ako vlastne vzniká divadelné predstavenie,“ doplnil Jaroslav Dóczy.

Televízia Nitrička

Forgot Password