Divadlo Andreja Bagara svieti na červeno. Toto je dôvod

Nitrianske divadlo sa symbolicky zapojilo do medzinárodnej kampane #WeMakeEvents.

Pandémia koronavírusu negatívne ovplyvňuje nielen zdravie ľudí, ale aj kultúrny priemysel. Cieľom medzinárodného hnutia #WeMakeEvents je na túto skutočnosť upozorňovať a šíriť tak povedomie o hrozbách a problémoch, ktorým musí aktuálne kultúrny sektor čeliť.

Zábavné akcie od festivalov a prehliadok cez divadelné predstavenia až po podujatia miestnych podnikov sú obmedzené po celom svete. „Bez väčšej okamžitej podpory národných vlád hrozí kolaps celého dodávateľského reťazca,“ varuje hnutie, ku ktorému sa v uplynulých dňoch pridalo aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre.

DAB poukazuje na vážnosť situácia a vyjadruje podporu všetkým kolegom z prostredia umenia a kultúry.

„Červená je v týchto dňoch, kedy na Slovensku pribúdajú červené okresy, farbou ohrozenia,“ priblížil riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy, podľa ktorého je kvôli pandemickým opatreniam okrem oblastí života, ktoré sa dotýkajú nás všetkých, ohrozená aj kultúra a umenie. Samotné nitrianske divadlo muselo s prihliadnutím na súčasnú situáciu ohľadom šírenia ochorenia COVID-19 prijať viacero opatrení, medzi nimi i úpravu októbrového programu. „Preto aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre svieti na červeno, nielen v jeden deň celosvetovej kampane #WeMakeEvents, ale dovtedy, pokým kompetentní nebudú jasne formulovať podporné opatrenia pre oblasť kultúry,“ vysvetlil riaditeľ DAB. Divadlo tak poukazuje na vážnosť situácie, v ktorej sa samo ocitlo a zároveň vyjadruje solidárnosť aj všetkým dotknutým umelcom.

Foto: DAB

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password