Divadlo Andreja Bagara predstaví nový projekt

Začiatok epidémie priniesol hromadné uzatváranie kultúrnych inštitúcií, čomu sa nevyhlo ani jedno nitrianske divadlo. Umenie si však cestu našlo, po svojom.

Okrem umiestnenia dezinfekcie v priestoroch budovy, šitia rúšok či pravidelnej dezinfekcie poschodí, prišlo vedenie DAB-ka aj s divadelnými pondelkami, ktoré ponúkli kultúrne zážitky pre všetkých milovníkov umenia.

V online programe sa rozhodlo DAB pokračovať, preto svoj repertoár plánujú rozšíriť o Divadelnú hiSTORY .

Pôjde o sériu krátkych videí, ktoré bude spoluuvádzať divadelný historik a kritik Karol Mišovic. „Tešíme sa z nového projektu, už v máji vám predstavíme krátke videá venované zaujímavým témam z histórie slovenského a nitrianskeho divadla, ktoré pre vás pripravil divadelný historik Karol Mišovic a Jakub Rybárik,“ píše DAB.

Opomenuté nezostanú ani medzníky, ako je Medzinárodný deň detí či Deň otvorených dverí – Divadlo Andreja Bagara chystá kultúrne vyžitie počas zmienených dní už teraz. Zrušené hry plánuje obnoviť v novej sezóne. „Z tohtoročnej sezóny sa nám pre koronavírus nepodarilo odpremiérovať iba poslednú plánovanú, ktorou je Láska slečny Elliotovej od Jane Austenovej v réžii Ľubomíra Vajdičku. Mali sme veľkú snahu ponúknuť ju divákom ešte v tejto sezóne, ale nakoniec sa vedenie divadla priklonilo k tomu, že sezónu 2019/2020 ukončíme už bez tejto premiéry 15. júna a začiatok novej sezóny bude 15. augusta,“ vysvetľuje Jaroslav Dóczy, riaditeľ Divadla Andreja Bagara.

Pre tých, ktorí by si chceli pozrieť premiérovú hru od svetoznámej autorky na vlastné oči, máme dobú správu. Inscenácia je naplánovaná na jeseň 2020: Premiéra Láska slečny Elliotovej by sa konala v septembri. Všetko samozrejme bude závisieť od toho, ako sa bude vyvíjať epidémia ochorenia COVID-19,“ dodáva Jaroslav Dóczy.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password