Divadlo Andreja Bagara pokračuje v prípravách na novú sezónu

Diváci sa môžu tešiť na jubilejnú 70. sezónu. Okrem premiér je naplánovaný aj veľký gala program.

Sezóna 2019/2020 bude jubilejná a divadlo si počas nej pripomenie 70 rokov svojej existencie. Okrem premiér preto pripravuje aj veľký gala program, ktorým si pripomenie svoje jubileum, históriu i mnohé predstavenia, pesničky a hudbu z úspešných muzikálov, ktoré DAB na svojom javisku za sedem desaťročí uviedlo.

Okrem Tisícročnej včely a galaprogramu pripravuje DAB na budúcu sezónu štyri premiéry.

„Ich tituly zatiaľ neprezradím, ale môžem už teraz povedať, že diváci sa opäť môžu tešiť na žánrovo bohatú sezónu, v ktorej nebudú chýbať umelecky náročné tituly, romantické i komediálne hry a rozprávka,“ hovorí riaditeľ nitrianskeho divadla.

Obnovenie premiéry pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela je naplánované na september tohto roku.  DAB tento muzikál prvýkrát uviedlo v roku 2013. „Teraz pripravujeme opätovné uvedenie tohto obľúbeného titulu. Už sa uskutočnila čítacia aj kostýmová skúška, opravuje sa dekorácia, dopĺňajú sa veci, ktoré boli poškodené a tiež osvetlenie. Muzikál v réžii Martina Kákoša a s hudbou a piesňami Vaša Patejdla uvedieme v obnovenej premiére 14. septembra,“ upesnil Jaroslav Dóczy.

Divadlo v súvislosti so 70. výročím vzniku plánuje vydať aj reprezentatívnu publikáciu, ktorá zhrnie jeho dejiny a prinesie množstvo faktov i viaceré mimoriadne fotografie a dokumenty, ktoré neboli doteraz nikdy zverejnené.

Jaroslav Dóczy prezradil, že okrem osláv sa pripravujú aj nové investície. „Po investíciách do techniky a po údržbe a oprave určitých zariadení potrebných na prevádzku divadla, musíme v nasledujúcom období pristúpiť k ďalším prácam. Pôjde o rekonštrukciu opláštenia divadla, ktorú vyvolal havarijný stav schodiska a opadávajúci obklad budovy. Verím, že sa nám podarí ukončiť aj rekonštrukciu divadelnej ubytovne.“

zdroj: Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Vedenie DAB upriamuje svoju pozornosť aj na prípravu projektov a prác so zameraním na modernizáciu divadla. Stálou úlohou vedenia divadla je hľadanie a zabezpečenie vyhovujúcich skladov, v ktorých by mohli byť uchovávané kulisy k inscenáciám. „Chýbajúce sklady sú hendikepom, ktorý má toto divadlo už od svojho vzniku. Z tohto dôvodu nie je možné realizovať paralelne niekoľko výpravných titulov na veľkej sále. A keď chceme nasadiť novú veľkú inscenáciu, často musíme iný titul dernierovať, aby sme mali kde uschovať novú scénografiu a výpravu. Verím, že sa nám tento problém podarí vyriešiť čo najskôr,“ skonštatoval Jaroslav Dóczy.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password