Divadlo Andreja Bagara počas leta čakajú technické úpravy. V pláne sú aj veľké projekty modernizácie

Letné mesiace budú v divadle patriť opravám a úpravám.

Foto: NH

Divadlo Andreja Bagara pred letnými prázdninami predstavilo, čo divákov čaká v jubilejnej 75. divadelnej sezóne. Pred uvedením štyroch premiér, ktoré do repertoára divadla pribudnú v sezóne 2023/2024 si diváci môžu vypočuť skladby z muzikálov, ktoré boli na javisku DAB uvedené. Galaprogram sa bude konať počas slávností Nitra, milá Nitra 6. júla o 19. hodine.

„Ten, kto si ho nestihne pozrieť na námestí, môže ho neskôr vidieť v divadle. Určite budeme hľadať priestor, ako tento program zradiť do repertoáru,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Letné mesiace budú v divadle patriť údržbe techniky, priestorov, opravám, revíziám a technickým úpravám. Podľa divadla je tiež pripravený projekt na ďalšie 5-ročné obdobie. „V decembri 2024 mi končí funkčné obdobie, takže budem opäť obhajovať post riaditeľa DAB, aby som mohol pokračovať v už rozbehnutých aktivitách,“ vyjadril sa riaditeľ Jaroslav Dóczy.

Podľa jeho slov sa v spolupráci so zriaďovateľom divadla Nitrianskym samosprávnym krajom pripravujú investície do modernizácie.

Plánuje sa rekonštrukcia fasády budovy aj veľká obnova javiskovej techniky. „Oba projekty sa pohybujú rádovo v miliónoch eur,“ dodal Jaroslav Dóczy

Televízia Nitrička

Forgot Password