Divadlo Andreja Bagara a Chrenovský most sa opäť rozsvietia. Príležitosťou bude Svetový deň hemofílie

Stáva sa dobrým zvykom, že stavby a dominanty Nitry sa v apríli počas niektorých významných dní rozsvietia netradičnými farbami.

foto: DAB

Druhého apríla budova Divadla Andreja Bagara a Chrenovský most svietili na modro. Príležitosťou bol Svetový deň povedomia o autizme. K tradícii sa v tomto roku pripojili aj nitrianska Kalvária a Kostol sv. Archanjela Michala známy ako dražovský kostolík.

Vo 4. kalendárnom mesiaci si však pripomíname aj Svetový deň hemofílie.

„Budova Divadla Andreja Bagara v Nitre sa pripojí k svetovým dominantám, ktoré sa v sobotu 17. apríla rozsvietia na červeno. DAB sa tak pridá k celosvetovej iniciatíve, ktorá takýmto spôsobom pripomína Svetový deň hemofílie,“ uvádza Divadlo Andreja Bagara.

Podľa Slovenského hemofilického združenia 17. apríl patrí hemofilikom od roku 1989. Daný deň bol zvolený na počesť Franka Schnabela, zakladateľa Svetovej hemofilickej federácie, ktorý sa narodil práve 17. apríla. „Na znak podpory týchto pacientov s vrodeným krvácavým ochorením a ich liečby bude Chrenovský most 17. apríla rozsvietený na červeno,“ dodáva Lenka Mareková z mestského úradu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password