Divadelný trh

Staré divadlo Karola Spišáka v sobotu a nedeľu 14. a 15. decembra otvorí dvere svojim návštevníkom, tentokrát však v inom duchu ako obvykle. Namiesto hercov či bábok sa môže široká verejnosť stretnúť a nakúpiť, čo im šikovné ruky výrobcov ponúknu.

Organizátorom tohto podujatia je Viliam Solčáni, ktorý nám poskytol informácie z prvej ruky a odpovedal na naše otázky.

Čo viedlo k zorganizovaniu Divadelného trhu?

Asi by som sa nedopátral konkrétneho momentu, kedy vznikla táto myšlienka. Už v minulosti v rámci predošlých zamestnaní som sa však snažil prichádzať s nápadmi na rôzne originálne podujatia, koncerty, vždy ma bavilo organizovať akcie. Teraz som mal chvíľu odmlku a možno aj preto prišiel nápad na vytvorenie Divadelného trhu.

Aký je hlavný cieľ tohto projektu?

Hlavným cieľom je priniesť do divadla niečo nové a zároveň dať tradičným vianočným trhom inú atmosféru. Myslím, že divadelné kulisy takú určite poskytujú. V Nitre máme viaceré zaujímavé akcie tohto typu, no myslím, že ľudia radi vyskúšajú aj niečo nové. A práve to im chceme ponúknuť. Nielen čo sa týka priestorov, ale i výberom regionálnych produktov.

Čo môžu návštevníci Divadelného trhu uvidieť, stretnúť, poprípade ochutnať?

Návštevníci budú môcť najmä ochutnávať, čaká na nich známa nitrianska Polievkáreň a na svoje si prídu aj tí, čo preferujú vegetariánsku a vegánsku stravu. Tí sa môžu tešiť na Karmavan a raw sladkosti od Brawo Cakes. Z nápojov bude na výber alko i nealko, teplé i studené, pre každého sa niečo nájde. V neposlednom rade bude na výber viacero handmade produktov – šperky, prírodná domáca kozmetika, vianočné i nevianočné bytové dekorácie.

Môžu sa pri návšteve tohto podujatia ľudia priučiť niečomu novému?

Je to prvé podujatie tohto typu v divadle, priznám sa, že nad edukačným rozmerom trhu sme doteraz neuvažovali, ale ak všetko dobre pôjde, do budúcnosti uvítame spätnú väzbu a sme otvorení novým nápadom. Nepochybujem však o tom, že predajcovia budú ochotní sa v prípade otázok podeliť o svoje skúsenosti s výrobou produktov.

Plánujete toto podujatie zorganizovať znova, ak áno aký termín máte stanovený?
Ak všetko dobre pôjde, plánujeme aj jarný variant tohto podujatia.

Barbora Blašková

Televízia Nitrička

Forgot Password