Divadelný boďák prichádza opäť do DAB v Nitre

Dňa 12. júna sa v priestoroch Divadla Andreja Bagara uskutoční tretí ročník festivalu Divadelný boďák.

Najlepšie amatérske divadelné súbory z nitrianskeho regiónu predstavia svoju tvorbu v stredu 12. júna v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Krajské osvetové stredisko v spolupráci s DAB organizujú tretí ročník prehliadky víťazných divadelných inscenácií z amatérskych divadelných súťaží Nitrianskeho kraja s názvom Divadelný boďák.

„Cieľom je vytvoriť tradíciu, na doskách DAB v Nitre privítať tie najlepšie amatérske divadlá z Nitry a regiónu a touto formou podporiť a prezentovať ich tvorbu,“ uviedla projektová manažérka DAB Slávka Civáňová.

Na javisku sa ako prvá predstaví Andronika Gáliková s umeleckým prednesom poézia, ktorá získala 2. miesto v krajskej súťaži Hviezdoslavov Kubín 2019 v Leviciach. Po nej vystúpi zoskupenie MoDRé TraKy z Vrábeľ s divadelným predstavením Zhavranelí, ktoré získali 1. miesto za inscenáciu na krajskej súťaži a prehliadke detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých hrajúcich pre deti Detský javiskový sen 2019 v Topoľčanoch a 1. miesto na celoštátnej prehliadke a súťaži Zlatá Priadka v Šali 2019.

Ďalšia polovica programu bude patriť Alexovi Mihalíkovi zo ZUŠ J. Rosinského v Nitre, ktorý otvorí podujatie monodrámou Kniha o cintoríne. Táto monodráma získala cenu poroty na festivale v Poľsku v Suvalsky ostrodek kultuty O zlota podkova Pegasa.

Na koniec sa predstaví Divadelný súbor Dopolósmej zo ZUŠ J. Rosinského v Nitre s inscenáciou Päť príbehov, za ktorú získali cenu na krajskej súťaži Na scénu 2019.

Eva Škandíková

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password