Divadelná zóna v centre mesta je späť

Dizajnové oddychové sedenie navrhnuté architektmi zo skupiny Woven spríjemňuje od stredy priestory pred budovou Divadla Andreja Bagara.

Na trávnatej ploche na Svätoplukovom námestí pribudla Divadelná zóna. Projekt zrealizovalo DAB a podporilo ho Mesto Nitra a Nitrianska komunitná nadácia v programe Mením moje mesto 2019. Po zimnej prestávke tak môže opäť slúžiť verejnosti.

Nezvyčajné sedenie je dielom štyroch mladých architektiek zo skupiny Woven, ktorých práce bolo vidieť napríklad na Divadelnej Nitre alebo aj na festivale Pohoda. Na samotnej výrobe sa pritom podieľali aj divadelné dielne.

Divadelná zóna bude pre všetkých prístupná až do konca októbra 2020.

Maximálna nosnosť jedného sedadla je 110 kg, pri dvojmiestnom to je 220 kg. Počas zimných mesiacov budú tieto zaujímavé sedadlo-ležadlá opäť uskladnené, aby na jar a v lete mohli opäť slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta. Divadlo sa takýmto spôsobom chce zapojiť do komunitného života v centre Nitry a poskytnúť priestor na stretávanie sa ľudí a odpočinok. „Dúfame, že vám spríjemní trávenie voľného času v centre mesta počas letných mesiacov,“ odkázalo svojim priaznivcom DAB.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password