Jubilejná sezóna DAB prinesie viaceré novinky

Začínajúca divadelná sezóna bude pre Divadlo Andreja Bagara mimoriadna. Pôjde totiž o 70. jubilejnú sezónu, ktorá so sebou prinesie nejednu novinku, a to nielen v repertoári, ale aj v priestoroch Divadla.

Jubilejnú sezónu otvorí obnovená divadelná adaptácia slovenskej literárnej i filmovej klasiky. Muzikál Tisícročná včela sa v réžii Martina Kákoša vracia na divadelné dosky po štyroch rokoch, so zmenami v hereckom obsadení. „Herecké obsadenie vždy so sebou prináša nejakú vlastnú alebo inú hereckú interpretáciu niektorých postáv takže sa nedá povedať, že tá inscenácia je len nejakým rozmrazením konzervy, ktorá už na javisku bola. Niektorí herci, ktorí hrali v tej inscenácii iné role sa presúvali na inú hereckú pozíciu a podobne,“ povedal Martin Kákoš, režisér predstavenia.

Muzikál, ktorý vznikol na motívy románu Petra Jaroša, obnoví 14. septembra premiéra vo Veľkej sále DAB v Nitre.

Premiéra predstavenia Tisícročná včela v roku 2013

Diváci sa však môžu tešiť aj na nové predstavenia.

Do repertoára divadla pribudne dráma s názvom Banalita lásky, rozprávka o Robinovi Hoodovi, inscenácia Dom v réžii Mariána Amslera a sezónu ukončí adaptácia románu Jane Austenovej Láska slečny Elliotovej.

Návštevníci budú môcť nazrieť aj do zákulisia.

Pohľad „za oponu“ by mali sprístupniť samotní herci. Večery v divadle tak možno budete môcť stráviť aj v hereckom bufete. „Mali by ich vlastne pripravovať vždy naši herecký kolegovia, čiže rôzne autorské večery, menšie koncertíky alebo divadelné kvízy, ktoré by sa vlastne v tomto, pre verejnosť trošku neznámom priestore mali uskutočniť,“ hovorí Slavka Civáňová, koordinátorka vzdelávacích programov a práce s publikom v DAB.

Ďalšou novinkou sezóny je Stena slávy.

Stena bude v priestoroch Divadla Andreja Bagara pripomínať významné osobnosti divadelného sveta. Zatiaľ sa tu nachádza 24 mien už nežijúcich osobností. Do konca 70. sezóny by ich malo byť približne 100.

Stena slávy v priestoroch Divadla Andreja Bagara

Jubilejnú sezónu oslávime galavečerom.

70. výročie od založenia Divadla bude sprevádzať, okrem iného, aj živý orchester. Mapingová videoprezentácia a hudobné čísla, ktoré spoja mladú i staršiu generáciu, ponúknu prierez uplynulých rokov. Zaznejú všetky muzikálové i nemuzikálové piesne, ktoré s divadlom súvisia. Tešiť sa môžete napríklad na známe piesne z muzikálu Na skle maľované, Adam Šangala či Fidlikant na streche v pôvodnej réžii Jozefa Bednárika.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password