Divadelná Nitra: Hľadajú sa záujemcovia o pohybové umenie

Asociácia Divadelná Nitra vydala výzvu na účasť vo workshope talianskeho choreografa Alessandra Carboniho, ktorý sa uskutoční v dňoch od 3. do 9. decembra 2019 v Nitre. Výzva je sprístupnená do 27.11.2019.

Nitrafest.sk

Workshop je súčasťou decembrovej rezidencie umelcov, ktorou organizátori Divadelnej Nitry pokračujú v aktivitách určených pre obyvateľov Nitry a okolia. Tentoraz dostane verejnosť možnosť podieľať sa na tvorbe inscenácie s medzinárodným zastúpením.

Skupina obyvateľov mesta sa zapojí do decembrového workshopu a ovplyvní podobu tanečno-pohybového diela, ktoré bude neskôr prezentované na svetových divadelných scénach.

„Záujemcovia nemusia mať predošlé praktické skúsenosti, umelci v tejto inscenácii využívajú telo ako kartografický nástroj, ktorým budú mapovať územie mesta,“ vysvetľuje manažérka projektu Be SpectACTive! Anna Šimončičová.

Hlavnou úlohou účastníkov bude vytvárať jednu časť medzinárodnej inscenácie, tiež pomôcť zdokumentovať Nitru, ich vzťah k mestu a ďalšie územné špecifiká. „V závere im umelci predstavia spoločný výsledok pobytu v Nitre. Záverečné predstavenie, ktoré sa bude konať 12. decembra 2019, bude prístupné i verejnosti,“ dodáva Anna Šimončičová.

Inscenácia Context vzniká v spolupráci so zahraničnými partnermi CapoTrave / Kilowatt (Taliansko), Bakelit M. A. C. (Maďarsko), Domino Udruge (Chorvátsko) a predstavuje súčasť medzinárodného projektu Be SpectACTive!. Európsky uznávaný projekt tvorený sieťou 19 európskych partnerov sa zameriava na rozvoj publika a umeleckej tvorby, výmenu kontaktov a výskum v oblasti múzických umení.

Asociácia Divadelná Nitra sa v ňom usiluje o zapojenie Nitranov do umeleckej tvorby a kultúrneho diania v meste, vytvára nadlokálne kontakty s umením a podporuje vzťah k umeniu a kultúre.

Prihlásiť sa na výzvu môžete tu.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password