Divadelná Nitra hľadá dobrovoľníkov

S prípravou a priebehom festivalu každý rok pomáha približne 100 dobrovoľníkov. Môžete byť medzi nimi.

zábery z festivalu v roku 2018 (foto: TV Nitrička)

Termín tradičného medzinárodného festivalu s dejiskom v Nitre sa blíži. Organizátori už avizovali, že tento rok bude viac národný. Súvisí to aj s opatrenima proti šíreniu koronavírusu. Priestor teda dostanú viac slovenskí a lokálni umelci.

To, čo sa však na festivale nemení, je hľadanie dobrovoľníkov.

Patria k festivalu podobne, ako umelci. Zabezpečiť bez ich pomoci hladký chod niekoľkodňového podujatia by bolo zrejme náročné. „Dobrovoľníci sú každoročne pevnou súčasťou organizačného tímu a nebude to inak ani tento rok – s menšími zmenami, ktoré zážitok z festivalu neovplyvnia,“ tvrdia organizátori Divadelnej Nitry.

Prihlásení pomocníci sa budú môcť realizovať vo viacerých oblastiach, na výber je: akreditácia účastníkov, divadelný súbor, sprievodné podujatia, vzdelávacie podujatia a pracovný program, hostia festivalu, technické a materiálne zabezpečenie, tlačové stredisko, sekretariát, osobní asistenti členov štábu, spracovávanie dokumentácie a archívu (v období mimo konania festivalu).

zábery z festivalu v roku 2018 (foto: TV Nitrička)

„Dobrovoľnícka práca sa začína už niekoľko dní pred festivalom a končí sa deň po ňom,“ upozorňuje OZ Nitrafest, ktoré stojí za festivalom. K dispozícii by ste mali byť od 21. septembra do 1. októbra.

Ktoré dni si vyberiete, je na vás. Organizátorom sa vraj zíde pomoc aj na pár dní. Vzhľadom na aktuálnu situáciu vás, ako dobrovoľníkov, budú kontaktovať vopred s návrhom dobrovoľníckej práce a s konkrétnymi informáciami. Tvorcom festivalu pritom záleží na vašej bezpečnosti aj na vašich preferenciách pri konkrétnej oblasti.

Prihlásiť sa môžete najneskôr do 3. septembra 2020 prostredníctvom formuláru. Pre jednoduchšie rozhodovanie si pozrite manuál dobrovoľníka.

Počas účasti na festivale budete mať, samozrejme, zabezpečené občerstvenie a bezplatný vstup na vybrané predstavenia, získate tiež prax a nové kontakty.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password