Dišputy pod hradom pokračujú

Na Pribinovom námestí v Nitre sa už rok diskutuje o dôležitých témach.

Cyklus pod názvom „Dišputy pod hradom“ pokračuje aj v novembri. Hosťom najbližšej dišputy je morálny teológ Ján Vigľaš. „Diskutovať sa bude na tému osudu duší nepokrstených detí,“ oznámilo nitrianske biskupstvo.

Cyklus stretnutí organizuje Biskupstvo Nitra a Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre. Prvé dišputy sa uskutočnili presne pred rokom – 5. novembra 2018.

Počas roka sa zaoberali mnohými témami. Nedávny hosť František Krušinský, kňaz Spišskej diecézy, na základe svojho pôsobenia v zahraničí, rozprával o postavení Katolíckej cirkvi v Kanade, aj o svojej pastoračnej službe vo farnosti a v armáde. Rod Dreher na stretnutí predstavil svoju knihu Benediktova voľba. Počas leta do Nitry zavítal aj Vlastimil Chovanec, ktorý na dišpute s názvom Rwanda a jej skúšky, porozprával o svojej misii v tomto africkom štáte.

„Cieľom diskusných večerov, ktoré budú organizované pravidelne, je reflektovať aktuálne témy, ktoré rezonujú v spoločnosti,“ vysvetlil zámer cyklu Kňazský seminár sv. Gorazda.

Už prvé dišputy v roku 2018 sa venovali téme aktuálnej nielen pre kresťanov, ale aj pre širokú verejnosť. Hosťom bol riaditeľ Spolku sv. Vojtecha, Ivan Šulík, ktorý s návštevníkmi hovoril o postoji kresťanov k voľbám a o otázkach „Koho voliť?“ a „Prečo je potrebné ísť voliť“.

Najbližšia dišputa bude 5. 11. o 18.00 hod. v konferenčnej miestnosti pri Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password