Diagnostika nitrianskych mostov ukázala v akom sú stave

Mesto si dalo vypracovať diagnostiku štyroch mostov. Tá ukázala, čo je potrebné opraviť.

foto: NH

Mesto Nitra má vo vlastníctve celkovo 14 mostov, ku ktorým pribudol nový cyklomost s názvom Kalvársky. Ten má byť otvorený už budúci mesiac. Radnica chcela zistiť v akom stave mosty sú, dala preto vypracovať diagnostiku. V minulom roku sa týkala dvoch lokalít – mosta z Bratislavskej ulice do bývalého arálu Zelokvetu a mosta na Vodnej ulici. „Pri Zelokvete je navrhovaná úprava mostovky. Konštrukcia je v dobrom stave. Na vodnej je navrhované obmedzenie dopravným značením a povrchové úpravy,“ informovalo mesto prostredníctvom Radničných novín, pričom opravy chce realizovať v čo najkratšom čase.

Most pri Zelokvete/foto: Radničné noviny (Roman Oravec)

Lávka pre peších na Jesenského ulici vyšla ako jedna z najhorších v rámci posudkov v roku 2001.

Upozornil na to Matúš Maruniak z odboru dopravy na mestskom úrade. „Dali sme preto opätovne posúdiť súčasný stav aj s návrhom riešenia. Čakáme na dodanie nového posudku, ktorý nám stanoví závažnosť poškodenia a tiež postup, ktorým sa stanoví harmonogram potrebných prác,“ objasnil Maruniak. Okrem toho sa tento rok kontrola týkala aj mosta na Hollého ulici.

Čo sa týka lávky nad železnicou, keďže pozemky patria trom súkromným vlastníkom a Železniciam SR, mesto aktuálne rieši majetkovo-právne záležitosti. „Vymení sa mostovka, schodisko, elektrické prípojky a osvetlenie. Zo Staničnej ulice pribudne výťah. Z druhej strany bude bezbariérová rampa,“ uvádza Lenka Mareková v Radničných novinách. Obnova by mala trvať od polovice septembra do augusta budúceho roka, s kolaudácio koncom roka 2022.

Televízia Nitrička

Forgot Password