Dezorientovaný človek nemusí byť pod vplyvom alkoholu, možo len potrebuje pomoc

Mestskí policajti musia často riešiť obyvateľov, ktorí sa po verejných priestranstvách pohybujú pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Niekedy však za dezorientáciou človeka nemusia byť omamné látky, ale zdravotné problémy. Podobné situácie nedávno riešili aj nitrianski mestskí policajti.

Ležiaceho muža spozorovali na Župnom námestí v skorých ranných hodinách. Po jeho prebratí polícia zistila, že 62-ročný obyvateľ Nitry má vitálne funkcie v poriadku. Bol v plnej orientácii a bez vonkajších zranení, no uviedol, že spadol a nevie sa postaviť ani samostatne chodiť. „Preto mu mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc, posádka RZP si po príchode a prvotnom vyšetrení muža prevzala a previezla do nemocnice na ďalšie úkony,“ informuje mestská polícia.

Hliadka ležiaceho muža minulý týždeň našla aj na sídlisku Klokočina. „Príslušníkom uviedol, že nespadol cudzím zavinením, ale preto, že chodí s pomocou barly, ktorá sa mu zvrtla, on spadol na zem a teraz sa nedokáže sám presunúť domov. Sedemdesiatročný muž odmietol lekárske ošetrenie, preto ho príslušníci mestskej polície odprevadili až do neďalekého miesta jeho trvalého bydliska,“ vysvetľuje polícia.

Nahlásený bol tiež oznam o hlučnom mužovi na Fatranskej ulici pri poliklinike, hliadka po príchode však zistili, že muž je triezvy. „Nachádza sa na mieste už druhý deň, pretože má značné problémy s mobilitou, keďže nedokáže pre ochorenie samostatne chodiť. Ide o miestneho, mestskej polície známeho, štyridsaťpäťročného bezdomovca, bývajúceho na charite,“ uvádza mestská polícia, podľa ktorej zásluhou a dlhodobejším pozitívnym vplyvom príslušníka mestskej polície, ktorý má v pôsobnosti práce aj kontakt s ľuďmi bez domova, muž prestal piť alkohol a začal byť umiernený v správaní. Údajne upratuje aj priestor v okolí večierky na Výstavnej ulici, kde sa zdržuje so známymi a prespáva v charite, kde aj poctivo dodržuje stanovené podmienky. Do priestorov charity sa nevedel z Chrenovej presunúť pre problémy s chodením, do priestorov charity ho napokon previezla policajná hliadka.

foto ilustračná (zdroj: unsplash.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password