„Dezinfikujeme autá po každej jazde,“ hovorí o súčasnom fungovaní autoškoly jeden z majiteľov

Teoretické hodiny nahradilo samoštúdium.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay)

Činnosť autoškôl bola do 6. mája pozastavená. V jednej z nitrianskych autoškôl tak čakalo na možnosť absolvovania výstupných skúšok 26 ľudí. Postupne sa obmedzenia uvoľňujú. „Začíname plánovať jazdy ľuďom, ktorým boli zrušené. Teoretické hodiny sú vykonávané dištančnou formou podľa usmernení z ministerstva, to znamená samoštúdium,“ hovorí majiteľ autoškoly v Nitre Peter Švec.

Musia sa riadiť viacerými hygienickými pravidlami.

Nosiť rúško je samozrejmosť u inštruktora i vodiča. „Dezinfikujeme autá po každej jazde, s tým, že je tam aj 15-minútová povinná pauza,“ dopĺňa Peter Švec. V interiéri sú dezinfikované dotykové časti ako volant, prevodová páka a podobne. V aute môžu byť naraz iba dvaja ľudia – inštuktor a žiak.

Pozastavené boli aj kurzy prvej pomoci, ktoré majú budúci šoféri absolvovať.

„Je to pre nás veľmi náročná situácia, čakáme kedy toto opatrenie bude uvoľnené a budeme môcť znova vzdelávať, pretože všetky tieto kurzy sú aktivity, ktoré nám prinášajú príjmy, na základe ktorých Slovenský Červený kríž funguje,“ vraví Beáta Miškovičová, riaditeľka Územného spolku SČK v Nitre. Podľa slov riaditeľky, ak by bola možnosť vykonávať kurzy prvej pomoci online, sú pripravení teoretickú výučbu zvládnuť aj touto formou. Praktickú časť by frekventant mohol absolvovať s inštruktorom individuálne tak, aby boli dodržané všetky opatrenia.

Tému v reportáži TV Nitrička spracovala redaktorka Frederiky Samuelová.

Televízia Nitrička

Forgot Password