Detské ihriská v Nitre ešte neotvoria

Mnohí rodičia zúfalo čakajú na otvorenie pieskovísk a detských ihrísk. Rozhodnutie mesta je pre nich sklamaním.

V aktuálnej fáze otvárania ekonomiky a uvoľňovania protiepidemiologických opatrení je možné opäť využívať pieskoviská a vonkajšie ihriská mimo areálov škôl. Za týmto krokom však stoja prísne hygienické normy, ktoré pri veľkom počte hracích prvkov nie je jednoduché zabezpečiť. Aj preto sa radnica rozhodla nechať hojdačky, šmykľavky a pieskoviská zatvorené.

„Ihrísk a pieskovísk sú v Nitre desiatky a nie je stopercentná istota, že sa ich podarí všetky včas vyčistiť,“ informuje mesto.

Vedenie mesta má pripravený kľúčový zoznam detských ihrísk, ktoré by chcelo otvoriť. Každodenná dezinfekcia vzhľadom na počet a veľkosť hracích prvkov by však len u jedného detského ihriska trvala približne dve hodiny. „Mesto musí vykonávať dezinfekciu aj iných zariadení, čo je časovo aj personálne a techniky ťažko zvládnuteľné,“ prosí radnica o pochopenie.

Ilustračné foto

Rodičia sú však sklamaní. „Jasné, deti sa nepotrebujú po 2 mesiacoch konečne hrať,“ ironicky píše jedna z mamičiek na sociálnej sieti a upozorňuje aj na dezolátny stav niektorých hracích prvkov v mestskom parku. Pokazené hojdačky, ošúchané šmykľavky či vydratý kolotoč sú len niektoré z príkladov, na ktoré diskutujúci poukazujú. „O možnom financovaní revitalizácie parku sme rokovali v Bratislave minulý týždeň. Veríme, že sa na novom ministerstve dohodneme o čerpaní eurofondov aj na mestský park,“ reagoval na výčitky primátor Nitry Marek Hattas.

Na vonkajších ihriskách v areáloch škôl sa od 8. mája môže športovať.

Aj keď detské ihriská zostávajú zatvorené, za prísnych hygienických podmienok dostali zelenú bezkontaktné športy na vonkajších ihriskách v areáloch základných škôl. Povinnosťou však ostávajú dvojmetrové odstupy, nosenie rúšok a dezinfekčné prostriedky. Prevádzkovateľ športoviska zároveň musí denne pred otvorením priestor poupratovať, očistiť a vydezinfikovať dotykové plochy jednotlivých herných zostáv. „Stále platí zákaz v telocvičniach, prírodných a umelých kúpaliskách či welness centrách – vrátane bazénov,“ uzavrel primátor.

Zdroj: Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password