Detské ihriská a pieskoviská v Nitre. Aká suma ide v tomto roku na údržbu a rozvoj ihrísk?

Mesto chce detské ihriská, ktoré boli zanedbané, obnoviť, aby sa ich užívateľom na nich bezpečne a radostne hralo.

Letné prázdniny – viac voľného času pre školákov. Deti trávia čas rôzne a pokiaľ bude priaznivé počasie, určite zavítajú aj na detské ihriská. Do tých v Nitre podľa slov Tomáša Holúbeka, hovorcu mesta Nitra, investuje mesto v roku 2021 skutočne veľkú sumu.

„Celkovo ide o 621-tisíc eur, z toho 271-tisíc eur je na údržbu detských ihrísk a 350-tisíc eur je na rozvoj detských ihrísk, to znamená na vybudovanie nových prvkov na existujúce ihriská, prípadne na vybudovanie kompletne nových ihrísk,“ ozrejmil Tomáš Holúbek.

Mestský poslanec Pavol Obertáš skonštatoval, že súťaž o detské ihriská sa mohla konať aj skôr. „Už dávno mohla prebehnúť súťaž. Bohužiaľ, tie firmy boli vysúťažené v júni, podpísané zmluvy a nové detské ihriská, aj čo sa týka Klokočiny, budú najskôr začiatkom septembra vôbec postavené,“ povedal Obertáš a usúdil, že ihriská si deti ani neužijú.

Pracovníci mestských služieb sa starajú nielen o ihriská, ale aj o pieskoviská, na ktorých deti trávia tiež voľný čas. Podľa slov Obertáša majú byť pieskoviská prekopávané každý nepárny týždeň.

Hovorca mesta Nitra, Tomáš Holúbek, povedal, že mnohé detské ihriská boli zanedbané, avšak mesto to chce zmeniť. „Chceme ich naozaj trochu obnoviť, aby sa dalo na nich bezpečne a hlavne radostne hrať,“ dodáva Holúbek.

Viac sa dozviete v reportáži Jozefa Juríka.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password