Deti zo Štefánikovej sa majú kde hrať. Zrevitalizované detské ihrisko má úspech

Nenápadné detské ihrisko v centre mesta teší deti, rodičov aj športuchtivých obyvateľov.

Obnova detského ihriska vo vnútrobloku na Štefánikovej ulici bola zrealizovaná vďaka grantovému programu Mením moje mesto. Svoj súčasný vzhľad by však nikdy nezískalo bez práce zanietených obyvateľov a príspevku miestneho podnikateľa.

Mesto vrámci programu Mením moje mesto preinvestovalo 5 000 eur.

Ďalších približne 10-tisíc eur vložil do projektu miestny podnikateľ. „V júni Ján Plandora na základe staršej dohody s mestom opravil asfaltovú plochu, doplnil futbalové bránky, dal sieťky na koše, ktoré tam už boli a vyznačili sa čiary na basketbal a futbal,“ doplnil iniciátor obnovy Michal Šimonek.

Najväčšiu časť práce však odviedli práve obyvatelia. Obnovu detského ihriska navrhol a nakoniec aj zrealizoval samotný Šimonek s pomocou Vladimíra Fabiána – pána, ktorý v lokalite býva. „Doplnili sme veľký domček so šmýkalkou, solárne osvetlenie, lavičky, piknikové stoly pre deti a dospelých, smetný kôš a namaľovali sa staré konštrukcie,“ uvádza Šimonek. Opravená je i vstupná brána.

Drevený domček spĺňa bezpečnostnú normu ČSN 1176.

Práve domček a jeho dopadová plocha pohltili veľkú časť rozpočtu. Verejné detské ihriská musia spĺňať predpísané normy, ktoré zaručujú kvalitu a bezpečnosť prostredia.

Priestor si však do budúcnosti vyžaduje ďalšie investície. Potrebné je vymeniť piesok v pieskovisku, prípadne doplniť preliezky pre deti. Ihrisko spadá do správy mesta, potrebné úpravy preto budú pravdepodobne riešené so Strediskom mestských služieb.

Podľa Andreja Jančoviča z nitrianskej radnice malo pôvodne prejsť obnovou detské ihrisko na Spojovacej ulici, túto aktivitu však občania petíciou zastavili.

Foto: Archív Michala Šimoneka

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password