Deti z detských domovov poteší projekt Vianoce z krabičky

Zberné miesta v Nitre majú ešte niekoľko voľných miest. Darčeky sa dajú poslať aj cez výdajne.

chlapček, darček

Okrem pojektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok, ktorý obdarováva najmä obyvateľov zariadení sociálnych služieb, môžete obdarovať aj deti z detských domovov, azylových centier a deti zo sociálne slabších rodín. „Táto myšlienka vznikla pred viac ako 100 rokmi v Amerike a my sme sa ňou inšpirovali v susednej Českej republike, kde zbierku organizuje evanjelická Diakonie pod názvom Krabice od bot,“ uvádzajú organizátori projektu Vianoce z krabičky.

Deti na Slovensku boli prvýkrát krabičkami obdarované v roku 2019.

Medzi vhodné darčeky patria napríklad hračky, puzzle, kozmetika, sladkosti, plyšové hračky, spoločenské hry, knihy, či kreatívne potreby. Za nevhodné sa považuje pyrotechnika, peniaze, oblečenie a pokazené, rozbité, či nefunkčné hračky. Krabice nemusia obsahovať len nové veci, môžu to byť aj používané veci, no musia byť v dobrom, nepoškodenom stave.

Darček by mal vždy obsahovať 3, 4 veci a mal by byť zabalený tak, aby sa s ním dobre manipulovalo. Tiež musí byť na ňom uvedené, či je pre chlapca alebo dievča a pre akú vekovú kategóriu je určený.

Zabalené darčeky je možné odovzdať na zberné miesta po celom Slovensku alebo ich poslať zadarmo prostredníctvom výdajných miest Packeta. Tretí ročník projektu Vianoce z krabičky prebieha do 5. decembra 2021. Minulý rok bolo vďaka nemu obdarovaných 1517.

Zberné miesta zastáva menný zoznam ľudí. Kliknutím na meno osoby sa Vám zobrazia podrobnosti o konkrétnom zbernom mieste. Okrem toho je k dispozícii interaktívna mapa, kde sú prehľadne rozmiestnené zberné miesta. V mape si viete kliknúť na jednotlivé miesta a dostať sa tiež na stránku zberného miesta. Darček môžete poslať aj cez výdajné miesta spoločnosti Packeta.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password