Deti si budú môcť na Svätoplukovom námestí vyskúšať rôzne športy a súťažiť o ceny

Športové kluby pre deti aj širšiu verejnosť pripravia stanovištia, kde súťažiaci dostanú pečiatky a môžu získať aj medaily.

V stredu 14. septembra sa bude na Svätoplukovom námestí v Nitre konať Deň športu, kde si deti budú môcť vyskúšať rôzne športy. Aktivity pre malých športovcov, ktorí budú ocenení medailami pripravujú športové kluby a mesto.

„V jeden deň a na jednom mieste sa stretnú nitrianske športové kluby, aby odprezentovali svoju činnosť. Všetky aktivity budú prebiehať na Svätoplukovom námestí a časti pešej zóny,“ informuje nitrianska radnica.

Jednotlivé športové kluby budú mať svoje stanovištia. Pre deti pripravia napríklad boxerský ring a plochu, na ktorej si môžu zahrať florbal. Zajazdiť si budú môcť aj na BMX bicykloch.    

„Účastník, ktorý navštívi osem stanovíšť, vyskúša si vybrané športy a dostane do kartičky pečiatky, môže získať medailu,“ prezradila referentka pre šport Mária Holečková.

Kartičky s pečiatkami budú zaradené do žrebovania, pripravená je súťaž o tombolové ceny. Deň športu organizuje mesto Nitra pre základné školy, ale aj pre širokú verejnosť. „Dopoludňajší program od 9. do 12. hodiny je určený hlavne pre žiakov základných škôl, popoludňajší od 14. do 18. hodiny zasa pre širokú verejnosť,“ vysvetlila Lenka Mareková z oddelenia komunikácia a propagácie mestského úradu.

Televízia Nitrička

Forgot Password