Desiatky hodín strávili v návese kamióna. Cudzinecká polícia medzi migrantmi našla aj deti

Deväť z nájdených osôb žiadalo o udelenie azylu na území Rumunska. Deti boli odovzdané sociálnym pracovníkom.

Hliadka cudzineckej polície v Nových Zámkoch bola vyslaná do novozámockej firmy na preverenie hlásenia. To sa aj potvrdilo. V odstavenom kamióne sa nachádzalo desať migrantov. Presnejšie išlo o siedmich štátnych príslušníkov Afganistanu, dvaja boli z Indie a jeden z Pakistanu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu absolvovali testy na koronavírus, výsledky boli negatívne.

Okrem jednej osoby z Indie, boli zvyšní deviati žiadateľmi o udelenie azylu na území Rumunska.

„Štátnemu príslušníkovi Indie bolo vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení so zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky aj na územie všetkých členských štátov na jeden rok,“ uviedla nitrianska krajská polícia.

Medzi dotyčnými sa nachádzali aj dve maloleté osoby.

Tie boli odovzdané pracovníkom oddelenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí zabezpečili ich umiestnenie v detskom domove. Ostatní piati prišelci boli za účelom návratu v rámci Dublinského dohovoru zaistený a umiestnení v zariadení pre cudzincov v Medveďove.

Cudzinci mali nastúpiť do kamióna s pomocou prevádzača na parkovisku v Rumunsku. Pre políciu sa vyjadrili, že „z domovských krajín vycestovali kvôli zlým životným podmienkam a občianskej vojne“.

zdroj foto: FB Polícia SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password