Deň krivých zrkadiel aj výstava Dobrý deň, Nitra

Počas Dňa krivých zrkadiel sa opäť predstavili ľudia s mentálnym postihnutím, aby pripomenuli, že sú iní, ale nie horší.

Už 14. rok, vždy 12. júna, znie na Slovensku motto „Sme iní, no nie horší“, ktoré pripomína, že naša spoločnosť je rôznorodá, a tým zaujímavá. Motto patrí Dňu krivých zrkadiel, počas ktorého sa vo vnútorných a vonkajších priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre predstavili ľudia s rôznym stupňom mentálneho postihnutia. Súčasťou Dňa krivých zrkadiel boli aj predajné dielničky, kde si okoloidúci mohli za symbolickú sumu zakúpiť ručné výrobky ako výšivky, batiky, ozdoby z drôtu či textilu. „Za zarobené peniaze potom idú na kávu či do cukrárne, alebo ich využijú na kúpu ďalšieho materiálu na ručné práce a umeleckú tvorbu,“ povedala Eva Števková zo Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Nitre.

Okrem predajných dielničiek sa ľudia s mentálnym postihnutím pred Ponitrianskym múzeom predstavili aj spevom, tancom a divadelnými scénkami.

Vyvrcholením Dňa krivých zrkadiel bola vernisáž, ktorá sa konala vo Veľkej dvorane Ponitrianskeho múzea.v

„Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia predstaví výstava Dobrý deň, Nitra,“ informovala Ľubica Packová-Zahradárová, PR manažérka Ponitrianskeho múzea.

Počas vernisáže ručných a výtvarných prác boli ocenení aj ich najlepší autori. Aktivity a sebavedomie ľudí s mentálnym postihnutím môžete podporiť aj vy návštevou výstavy, ktorá potrvá do 30. júna 2019 v Ponitrianskom múzeu. Ďalšie informácie o podujatí vám prinesieme v reportáži Televízie Nitrička.

Monika Hozáková

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password