Deň architektúry 2023 sa v Nitre sústredí do Domu módy a Vily K

Viacdňový festival architektúry bude v Nitre aj v ďalších slovenských a českých mestách prebiehať od 29. septembra do 5. októbra 2023.

Foto: NH

V meste pod Zoborom bude väčšina aktivít prebiehať v Dome módy na pešej zóne a vo vile Kollmannovcov známej ako Vila K.

Za architektúrou vás odvezie autobus.

V piatok 29. septembra bude účastníkov na parkovisku pri Divadle Andreja Bagara čakať autobus, ktorý ich za architektúrou odvezie až do Šale. Podvečer bude v Domof creativity v Dome módy program pokračovať filmom Best in the world o meste Kodaň.

V sobotu ráno sa môžu zapojiť aj cyklisti.

Ranný program začne už o 9.30 hod. na Sihoti pri domčeku rybárov. Cyklovýlet pozdĺž rieky ponúkne bonus otvorenie Pullmannovho mlyna. Sobota poskytne v Domof creativity workshop Nový most. Deti a dospelí budú pod vedením architektov spoločne navrhovať prepojenia v meste.

Krátko poobede bude v Dome módy pripravený film s architektom Hansom Broosom o kultúre slovenskej tvorby v Brazílií a výstavy „Scheerovi súčasníci II.“ a „Nová architektúra Nitry_NaN“. „Predstaví mestotvorne zaujímavé nepoznané projekty prinášajúce nové myšlienky a architektonickú kvalitu do štruktúry mesta,“ približujú druhú spomínanú výstavu organizátori.

Program v sobotu doplní diskusia Sme na to traja a afteparty.

Nedeľné aktivity vo Vile K ponúknu film Life, Assembled o projektoch komunitného bývania a výstavu Socha architektúra. V pondelok podvečer si účastníci overia vedomosti na Archi-quize a v stredu festival zakončí premietanie filmu Robin Hood Gardens o príbehu bytového komplexu v Londýne.

Televízia Nitrička

Forgot Password