Darujú potraviny tým, ktorí ich potrebujú

Vhodné sú trvanlivé potraviny, ale aj hygienické potreby.

Foto zo zbierky potravín organizovanej SČK v októbri 2019 (zdroj: archív NH)

Nitriansky územný spolok Slovenského Červeného kríza vyzýva ľudí k darovaniu potravín. Malo by ísť najmä o trvanlivé potraviny. Vhodná je múka, cukor, ryža, olej, koreniny, instantné polievky, cestoviny, strukoviny, paštéty, konzervy, zemiaky, koreňová zelenina, prípadne káva alebo čaj. Pomôcť môžete aj základnými hygienickými potrebami, napríklad mydlom, šampónom či pracím prostriedkom

„Vplyvom pandémie sa niektorí občania mesta Nitry dostali do nepriaznivej životnej situácie. Práve pre nich je táto zbierka určená,“ vysvetľuje Územný spolok SČK v Nitre.

Potraviny a hygienické prostriedky môžete nosiť do budovy Územného spolku Slovenského Červeného kríža na Vajanského ulici 7 v Nitre od 13.00 do 16.00. Zbierka potravín vzniká v spolupráci s mestom Nitra. Nejde pritom o prvú takúto zbierku. Napríklad v októbri nitriansky spolok vyzbieral niekoľko ton potravín. 53 balíkov išlo vtedy konkrétnym ľuďom a rodinám. Zvyšok smerovalo do azylových domov, do domovov pre seniorov alebo do špeciálnych škôl.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password